צלילים במדבר - פסטיבל למוסיקה ישראלית מקורית
תומכים מאמרים חוג האזנה קהילת הפסטיבל מן העיתונות צלילים במדבר 2015 דף הבית
צלילים במדבר
 
  פה ושם בארץ ישראל - בכורות חלק ראשון
צלילים במדבר

יצירות חדשות של מלחינים ישראליים צעירים בבכורה עולמית.

צלילים במדבר
יום חמישי 10/12/2015 - 17:30
אולם שדה בוקר
הכניסה חופשית
צלילים במדבר

בפתיחת הפסטיבל אנו מתחילים במסורת חדשה של במה פתוחה ליוצרים ישראליים צעירים. ההפקה כולה נעשתה על ידי המלחינים והנגנים עצמם, אשר נענו בהתלהבות לקול הקורא שפורסם. מתוך יצירות רבות שהוצעו בחרנו אחת עשרה יצירות קצרות, המייצגות מגוון רחב של דרכי ביטוי.

תוכנית המופע:

א. ברכה בדיל – "נאות מדבר" לקלרינט ופסנתר. קלרינט – שחר שורק, פסנתר – נאור שני. 6 דק'.
על היצירה: "נאות מדבר" לקלרינט ופסנתר מושתתת על מקאמת שונים ומנסה לתאר מחד את אויר המדבר, על החופש הצחיח והאינסוף שבו, למול חדוות נווה המדבר מלא החיים.
ב. עידו שירום – "תחינה" " לפסנתר סולו. פסנתר – עידו שירום. 5 דק'.
על היצירה: תחינה לאלוהים אותה אנרגיה קוסמית אינסופית של אהבה, לפי אמונתי, אשר תקווה כי תושיענו מעצמנו..
ג. עידו שירום – "תהילים ק"נ" " למקהלה מעורבת. סופרן – רינתיה נסים, נטע בראל, אלט – יהלה לחמיש, אראלה אטלן, טנור – אסיף בן עזרא, עודד קרן, בס – מתן סרי, דוב אנטין, מנצחת – קרן קגרליצקי. 5 דק'.
על היצירה: היצירה הולחנה בשנת 2007. היא כתובה במי מז'ור מיקסולידי ומבטאת אווירה שמיימית מלאת אור ואהבה.
ד. אראלה אטלן – "הזיות תת מימיות" (UNDERWATER ILLUSIONS) לפסנתר סולו. פסנתר – דניאל פגיס. 9 דק'.
על היצירה: במעמקי הים עולם חדש וקולות חדשים. בזרימת המים העכורים נוצרת אשליה של יצורים מסתוריים ומעוותים הלוחשים את צליליהם. במקור היצירה נכתבה למחול, ולאחר מכן נערכה, ונכתבה מחדש כיצירה לפסנתר סולו.
ה. אריאל לזרוס – "ערבה" לקלרינט וגיטרה. קלרינט –שחר טננבאום, גיטרה –אריאל לזרוס. 4 דק'.
על היצירה: את היצירה הלחנתי כפתיחה קצרה לדיסק מיצירותי "קאפריצ'ו עברי", שיצא השנה, מתוך רצון ליצור למאזין מצב של הקשבה, כעין חלון זמני לדימוי של "לעת ערב" בערבה.
ו. גיא ממן – "בארץ סין" ", למילים של לאה גולדברג. פסנתר – מיכאל משה, אלט – סופי אוסטפנקו. 5 דק'.
על היצירה: "בארץ סין" לפסנתר ולזמרת לקוחה מתוך הקובץ "לידידיי הקטנים – חמישה שירים לפסנתר ולמקהלת ילדים" מאת גיא ממן. במילותיה מתארת המשוררת לאה גולדברג את סיפורם של בניו של צ'אן סו לין וניסיונותיהם להגן על אחותם הקטנה מפני הדרקון הרשע
ז. דניאל מיסלר ארבלי –שני שירים לקול ופסנתר: ""הנסיכה בולימיה" למילים של יעל גלוברמן, "חיים כמנגינה" למילים מקוריות. פסנתר –המלחינה, זמרים – יאנה ליבס ועמית ארבלי.7 דק'.
על היצירה: השיר "הנסיכה בולימיה" נכתב למילים של המשוררת יעל גלוברמן, במסגרת פרוייקט "שירת משוררים" בבית הספר רימון. השיר "חיים כמנגינה" מוקדש לאיש יקר, מוסיקאי ופסנתרן בחסד וניצול שואה – פרופסור אלכסנדר תמיר.
ח. אורי נתנאל – "נורי", לפי "סופה בין הדקלים" של סמי מיכאל. חליל – עדית שמר, פסנתר – קטרינה ריי צ'פלב, צ'לו – אורי נתנאל. 9 דק'.
על היצירה: היצירה נכתבה בהשראת פרק מספרו של סמי מיכאל "סופה בין הדקלים", אשר מתאר הרפתקה של גיבור הרומאן, נורי, בשכונות העוני של בגדד בשנת 1941, ובה רודף אחריו קטר רכבת.
ט. אפרת רחל גרליך – שלוש מיניאטורות , לחליל ופסנתר. חליל-עדית שמר, פסנתר-קטרינה ריי צ'פלב. 7 דק'.
על היצירה: המיניאטורות כתובות בסגנון אימפרסיוניסטי ומקיפות שלוש תקופות בחיי הזוג - נעורים, בגרות והשלמה.
י. סוף סלע – שני שירים: "באה והולכת", "זה לא שלא ידענו". שירה – סוף סלע, קלרינט – ניצן אלעזר, קרן – שלומי עיני, בס – רענן פוגל, פסנתר – אוריין שוקרון. 9 דק'.
על היצירה: שני השירים, אותם חיבר, הלחין ועיבד, ואף מבצע בעצמו, מביאים נימה אישית, אבני דרך בחייו שלו.
יא. נעמה זפרן – "והוא הולך להתארח אל השמש" למקהלה מעורבת, על פי שירים גנוזים של לאה גולדברג. סופרן – רינתיה נסים, נטע בראל, אלט – יהלה לחמיש, אראלה אטלן, טנור – אסיף בן עזרא, בס – מתן סרי, דוב אנטין, מנצחת – קרן קגרליצקי. 7 דק'.
על היצירה: היצירה כתובה לשיר הראשון מתוך צרור שירים גנוזים הנקרא :”שיר עיר" מאת לאה גולדברג אשר כתבה אותם לחיתוכי עץ מאת פרנץ מזרל.
צלילים במדבר
למידע אודות הפסטיבל: 6564115 08
לרכישת כרטיסים טלפונית: 6564121 08
לרכישת כרטיסים ומידע במשך ימי הפסטיבל: 050-5545501
(ניתן לרכוש כרטיסים באתר הרכישה עד שעתיים לפני כל מופע, או בקופה לפני תחילת המופע)
צלילים במדבר
לוח מופעים
צלילים במדבר
כרטיסים
לינה
אטרקציות
אוכל
צור קשר
פסטיבלים קודמים
 
עיצוב יעל קציר © כל הזכויות שמורות לפסטיבל צלילים במדבר | טלפון למידע: יום 08-6564115, ערב 08-6564109 | לרכישת כרטיסים: אתר רמת נגב |